شركت #توليدی #تحقيقاتی #بازرگانی

شركت #توليدی #تحقيقاتی #بازرگانی

شركت #توليدی #تحقيقاتی #بازرگانی

پژوهش و تحقیق

پژوهش موتور محرک پیشرفت و توسعه پایدار هر کشور است

ادجوانت ناقص فروند

Incomplete Freund's Adjuvant

IFA

     ادجوانت ناقص فروند (IFA)، یکی از پر مصرف‌ ترین ادجوانت‌ ها در تحقیقات است و جزو ادجوانت های امولسیون روغنی آب در روغن (W/O) دسته بندی می شود. این ادجوانت با استفاده از روغن‌های غیر متابولیز شونده (پارافین مایع) و یک امولسیفایر با HLB پایین (مانید مونواولئات) تهیه می‌شود. اگر ادجوانت تهیه شده حاوی مایکوباکتریوم کشته شده باشد به آن ادجوانت کامل فروند (CFA) می گویند. در ادجوانت ناقص فروند از مایکوباکتریوم کشته شده استفاده نمی‌شود، از اینرو به آن ناقص (Incomplete) اطلاق می شود. IFA  التهاب کمتری نسبت به ادجوانت کامل فروند ایجاد می‌کند. 

     در تحقیقات و پژوهش از ادجوانت ناقص فروند استفاده می شود تا آنتی ژن مورد نظر را بصورت امولسیون تزریق کنند و در نتیجه آنتی بادی مورد نظر خود را تهیه کنند. از این ادجوانت عمدتاً در تزریق های بوستر استفاده می‌شود. همچنین اگر آنتی‌ژن مورد استفاده یک آنتی‌ژن قدرتمند باشد می‌ توان از ادجوانت ناقص فروند در تزریق ابتدایی نیز استفاده کرد. ادجوانت فروند با ایجاد دپو در محل تزریق و جذب سلول های پلاسمای تولید کننده آنتی بادی به محل تزریق با تحریک پاسخ Th2 سیستم ایمنی را تحریک می کند. 

     در تهیه امولسیون با این ادجوانت باید حجم برابری از فاز آبی و فاز روغنی مورد استفاده قرار گیرد. این امولسیون می تواند بصورت زیرجلدی، عضلانی، داخل پوستی، داخل صفاقی، داخل وریدی (با توجه به گونه جانوری) تزریق شود. 

شرکت باران دارو سلامت ایرانیان مفتخر است که ادجوانت ناقص فروند را مورد تحقیق و توسعه قرار داده است تا محصولی مطابق با استانداردهای جهانی در اختیار محققین و پژوهشگران قرار دهد.