شركت #توليدی #تحقيقاتی #بازرگانی

شركت #توليدی #تحقيقاتی #بازرگانی

شركت #توليدی #تحقيقاتی #بازرگانی

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی ادجوانت روغنی سری IBA

ادجوانت خود را آگاهانه انتخاب کنید

ویسکوزیته، اندازه قطرات، پایداری امولسیون از ویژگی‌هایی هستند که یک ادجوانت را تعریف می‌کنند.

ویسکوزیته ادجوانت روغنی سری IBA

     ویسکوزیته یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب ادجوانت است. ادجوانتی با ویسکوزیته بالا در پروسه تولید واکسن توسط شرکت‌های واکسن سازی اخلال ایجاد می‌کند و همچنین بدلیل ایجاد سختی در تزریق توسط دامدار، بازارپسندی واکسن را کاهش می‌دهد. روغن‌های معدنی بدلیل خاصیت غیرمتابولیزه بودن سیستم ایمنی را بخوبی تحریک می‌کند، و بدلیل داشتن خلوص بالا و مقرون به صرفه بودن به روغن‌های آلی ترجیح داده می‌شوند. با این حال روغن‌های معدنی ویسکوزیته بالاتری نسبت به روغن‌های آلی دارند و این ویسکوزیته تابع فرآیند تولید و تخلیص است. 

     روغن مورد استفاده در ادجوانت‌های روغنی سری IBA توسط این شرکت توسعه یافته است تا تضمین کننده کیفیت و ویسکوزیته مناسب این روغن باشد. ویسکوزیته روغن معدنی مورد استفاده طبق استانداردهای بین‌المللی اندازه‌گیری شده‌ است. 

اندازه قطرات

     اندازه قطرات پراکنده شده در امولسیون و همچنین پراکندگی همگن آن‌ها نقش بخصوصی در کیفیت ادجوانت ایفا می‌کند. هرچقدر اندازه قطرات پراکنده شده کوچکتر و همگن‌تر باشد، پایداری امولسیون بیشتر شده و تحریک سیستم ایمنی با شدت بالاتر و زمان طولانی‌تری تحریک می‌شود. اندازه قطرات تابع شدت هموژناسیون، قدرت ادجوانت در پراکنده کردن قطرات و نسبت دو فاز مورد استفاده بستگی دارد. 

     اندازه قطرات پراکنده شده در امولسیون و همگن بودن آن‌ها طبق استانداردهای بین المللی و با استفاده از دستگاه DLS اندازه‎‌گیری شده است تا کیفیت امولسیون تضمین شود. 

پایداری امولسیون

     می‌توان گفت که پایداری امولسیون مهمترین فاکتور در انتخاب ادجوانت برای مصارف واکسن است و بطور مستقیم بر کیفیت واکسن و تاریخ انقضا واکسن تاثیر می‌گذارد. اگر امولسیون ایجاد شده پایداری کمی داشته باشد، باعث می‌شود که واکسن امولسیونی تولید شده به دو فاز آب و روغن تغییر حالت دهد و از چرخه مصرف خارج شود. این پایداری در رهایش آهسته آنتی‌ژن و به دنبال آن در قدرت ایمنی‌زایی نیز موثر است. پارامترهایی نظیر دما، اندازه قطرات، معیار HLB امولسیفایر بر پایداری امولسیون تاثیر گذار است. 

     پایداری امولسیون طبق استانداردهای بین‌المللی و همچنین تحت دمای تنش مورد آزمایش قرار گرفته است و کالیبراسیون فرمولاسیون به خوبی انجام گرفته است تا ادجوانت معرفی شده همزمان با ویسکوزیته پایین، از پایداری امولسیونی بالایی برخوردار باشد.