شركت #توليدی #تحقيقاتی #بازرگانی

شركت #توليدی #تحقيقاتی #بازرگانی

شركت #توليدی #تحقيقاتی #بازرگانی

دانش فنی

تجربه و علم، همراه با نوآوری

تکنولوژی ادجوانت

در واکسیناسیون

      در دنیایی که جمعیت آن همواره رو به رشد است، مبارزه با بیماری‌های عفونی یکی از چالش‌های اصلی بهداشت جهانی است. برخی بیماری‌های عفونی حیوانی تاثیر شدیدی بر روی خود حیوانات و به ویژه حیوانات دامی دارند. این چالش منابع غذایی و اقتصادی را تهدید می کند، و همچنین می تواند بصورت پاندمی به انسان نیز سرایت کند. تا به امروز واکسیناسیون بهترین راه مقابله با بیماری های عفونی است. 

     ادجوانت‌ها موادی هستند که شدت تحریک سیستم ایمنی توسط واکسن را افزایش می‌دهند. این مواد علاوه بر تحریک سیستم ایمنی، باعث کاهش مصرف آنتی‌ژن و کاهش دوز تزریقی می‌شوند و در کنار آن پایداری ایمنی ایجاد شده را نیز افزایش می‌دهند. 

      

دسته بندی ادجوانت‌ها در واکسن‌های دامی

طیف گسترده‌ای از ادجوانت‌ها در واکسن‌های دامی مورد استفاده قرار می‌گیرند:

      – نمک‌های آلوم

      – امولسیون‌های آب در روغن (W/O)

      – امولسیون‌های روغن در آب (O/W)

      – امولسیون‌های ترکیبی؛ آب در روغن در آب (W/O/W)

      – ساپونین‌ها 

تکنولوژی ادجوانت‌های امولسیون روغنی

      ادجوانت‌های روغنی در حضور یک فاز آبی حاوی آنتی‌ژن، یک واکسن امولسیونی ایجاد می‌کند. این امولسیون‌ها می‌توانند به شکل آب در روغن، روغن در آب و یا آب در روغن در آب تهیه شوند که هرکدام از این امولسیون‌ها خصوصیات و ویژگی‌های منحصربفرد خود را دارند. 


ادجوانت‌ روغنی سری IBA

     شرکت باران دارو ادجوانت‌های روغنی مورد استفاده در واکسیناسیون دام را مورد تحقیق قرار داده است و این ادجوانت‌ها را با سری نام تجاری IBA توسعه داده است. در این سری از ادجوانت‌های روغنی از روغن معدنی استفاده شده است و خصوصیات این ادجوانت به خوبی تنظیم شده است تا علاوه بر فراهم آوردن ویسکوزیته پایین، پایداری، ایمنی و کارایی واکسن را تضمین کند. 

      خصوصیات فیزیکی و شیمیایی این سری ادجوانت در آزمایشگاه‌های معتبر و تحت استاندارهای بین‌المللی مورد آزمایش قرار گرفته است. ایمنی و کارایی این ادجوانت با تهیه واکسن و آزمایشات بالینی در آزمایشگاه و در مزرعه انجام گرفته است و نتایج آن منتشر شده است.